Швидкість старіння людини лише на 30 % визначається його генетикою , а на 70 % токсинами, що містяться в навколишньому середовищі. До такого висновку прийшли вчені з Університету Північної Кароліни.

Чому одна людина виглядає 20-річною в 35 , а інша 50-річною в 30 ? Відомо , що кожен з нас старіє з індивідуальною швидкістю, і раніше завжди було прийнято вважати , що багато в чому вона залежить від генетики . Проте вчені з’ясували , що на 70 % швидкість старіння визначається кількістю токсинів в навколишньому середовищі , з якими ми взаємодіємо , і лише на 30 % спадковістю.
 
Подібно до того , як вплив канцерогенів підвищує ризик раку , на швидкість старіння впливають так звані геронтогени – специфічний клас токсинів з навколишнього середовища. Вони присутні в сигаретному димі , ультрафіолетових променях і хіміотерапії , а також багатьох інших продуктах. Всі геронтогени здатні значно прискорити хід природного старіння.
 
Вчені з США розробили найпростіший тест , який дозволяє з’ясувати , яких саме токсинів слід уникати людині для того , щоб уникнути передчасного старіння. Саме по собі старіння це біологічний процес пошкодження здорових клітин і їх здатності ділитися. З часом пошкоджені клітини накопичуються в організмі , споживаючи його ресурси і випускаючи гормони із запальними функціями.
 
Дослідники розробили систему, що дозволяє піддати мишей певним геронтогенам , а потім перевірити рівень акумуляції пошкоджених клітин. Дослідження показало , що сигаретний дим і ультрафіолетове випромінювання є найпотужнішими прискорювачами процесу старіння , а ось ожиріння і миш’як не впливали на старіння клітин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ ЛЮДИНИ ДО СТАРОСТІ

ЯК ПРОЖИТИ ДОВГО