Фастфуд та будь-які напівфабрикати шкідливі і навіть небезпечні для шлунка. Однак нове дослідження бразильських вчених довело, що така їжа негативно позначається на роботі мозку.

Дослідники вивчили вплив продуктів із високим ступенем обробки. Це не тільки популярні гамбургери або піца, а й звичні товари з полиць супермаркетів: пластівці, чіпси, випічка, пакетовані супи, котлети з коробок та багато іншого.

До складу таких продуктів додають консерванти для тривалого зберігання їжі, підсилювачі смаку та барвники. Крім того, у таких стравах міститься велика кількість цукру, солі та жиру.

Фахівці Медичної школи при Університеті Сан-Паулу зробили висновок, що така їжа погіршує когнітивні здібності та здоров’я мозку. Своє дослідження вони проводили упродовж 10 років. Вчені спостерігали за харчовими звичками та станом мозку 10 тисяч людей. Керівник наукової роботи доктор Наталія Гонсалвес зазначила, що найчастіше до раціону добровольців входили хот-доги, гамбургери, піца, тостовий хліб і локшина швидкого приготування.

У людей, чиї раціони на 75% складалися з ультраоброблених продуктів, загальні когнітивні функції з віком знижувалися майже на 30% швидше, ніж у тих, хто намагався обмежити споживання таких страв.

Лікарі рекомендують скоригувати раціон у бік збалансованого харчування, в якому будуть присутні необроблені продукти, свіжі фрукти, овочі та чиста питна вода. Для профілактики дегенеративних захворювань мозку також радять нехтувати фізичними навантаженнями.