Взимку організм, як правило, отримує менше вітамінів, ніж влітку, коли доступно більше свіжих овочів і фруктів. Деякі вітаміни містяться і в доступних цілий рік продуктах, таких як жирна риба, яловичина або курячі яйця. Однак взимку все одно можна зіткнутися з їх дефіцитом.

Відомий британський лікар Кріс ван Туллекен пояснив, що взимку особливо гостро не вистачає вітаміну D. організм виробляє його під впливом сонячного світла. Дефіцит цієї речовини може викликати проблеми зі здоров’ям кісток і послабити імунну систему.

Доктор ван Туллекен розповів про нове дослідження вчених з Гарвардського університету, передає Express. Воно показало, що регулярне вживання вітаміну D може значно знизити ризик онкологічних захворювань.

Щоб отримати ці дані, лікарі більше 5 років спостерігали за групою з 25 тис. осіб. До їх числа входили чоловіки старше 50 років і жінки старше 55 років. Ні у кого з них на момент початку дослідження не було раку.

На першому етапі дослідження виявилося, що регулярне вживання вітаміну D і омега-3 жирних кислот дещо знизило ризик померти від раку.

Надалі вчені з’ясували, що вітаміни допомогли на 17% знизити ризик захворіти інвазивною формою раку. Різні дослідження, відзначають лікарі, показують, що цей вітамін краще допомагає в профілактиці раку крові, легенів, грудей і товстої кишки.