Виявляється, що виснажувати свій організм інтенсивними тренуваннями для того, щоб позбавитися від зайвих кілограмів, не так вже корисно. У всякому разі, так вважають дослідники з Монашського університету. На їхню думку, більше двох годин фізичної активності може призвести до розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту і загального поганого самопочуття. Особливо небезпечними для функціонування шлунково-кишкового тракту є біг на спеці і силові навантаження.

Як показали дослідження, значна тривалість тренувань прямо пропорційно підвищувала ризик розвитку порушення функціонування шлунково-кишкового тракту. Було встановлено, що дві години тренувань це критична точка – після цього часу стінки кишечника починають пропускати бактерії, які потрапляють в кров і провокують початок тих чи інших захворювань.

У практичній частині досліджень добровольцям було запропоновано пройти марафон на витривалість, протяжність дистанції складала 161 кілометр. Так, було встановлено, що від 73 до 90% учасників заявляли на проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту, а зокрема на біль в животі, нудоту і загальне погіршення самопочуття. Так як подібні клінічні прояви у учасників можуть бути наслідком проблем зі здоров’ям, попередньо було проведено ретельне медичне обстеження всіх добровольців.

На підставі отриманих результатів дослідження, вчені прийшли до висновку, що якщо у людини є захворювання шлунково-кишкового тракту або він генетично до цього схильний, то інтенсивні фізичні навантаження йому просто протипоказані. А ось помірна фізична активність буде навіть корисна.

Крім цього, не слід забувати, що одних тільки тренувань буде недостатньо для нормалізації свого ваги і поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту. На першому місці, у будь-якому випадку, потрібне правильне харчування і виключення шкідливих звичок.

Джерело: rantac