Вода з лимоном вважається суперкорисною, з її вживанням пов’язують різні оздоровчі ефекти. Однак саме ті корисні властивості, з якими асоціюють пиття води з лимоном, не мають, як з’ясовується, наукового підтвердження.

Міф про воду з лимоном: допомагає худнути. Стверджується, що кислий смак корисний для стимуляції метаболізму і склянка води з лимоном перед їжею – відмінний рецепт стрункості. Наука цього не підтверджує. Вживання води дійсно заповнює частину шлунка і знижує апетит. Але лимон тут ні при чому.

Міф про воду з лимоном: покращує травлення. За словами дослідників, в лимонній воді відсутні пектин, клітковина або пробіотики, які б могли допомогти травленню. Секреторні клітини, які виділяють шлунковий сік, дозволяють йому підлаштовуватися під зміни середовища, посилюючи вироблення власної кислоти або знижуючи. При отриманні лимона і його кислот цей механізм спрацює, і в травленні нічого не зміниться.

Міф про воду з лимоном: багате джерело вітамінів і мінералів. Насправді в склянці води з лимоном не міститься і 1% від добової норми калію, фосфору і кальцію, так і вітаміну С в ній так мало, що для заповнення денної потреби в аскорбіновій кислоті, на думку вчених, набагато правильніше з’їсти апельсин.

Міф про воду з лимоном: очищає від токсинів. Лікарі закликають раз і назавжди забути про горезвісний детокс. За їх словами, замість так званих шлаків вода в першу чергу виводить з організму необхідні йому солі.