Лікар-токсиколог Михайло Кутушов заявив, що солодка газована вода дуже небезпечна для підшлункової залози. Вона може спровокувати запалення цього органу, а також сприяти появі діабету.

За словами токсиколога Михайла Кутушова, у солодкому газуванні та подібних напоях надлишок цукру. В одній банці може бути до декількох чайних ложок цукру, через що при поглинанні газування збільшується навантаження на підшлункову залозу.

Якщо ми часто вживаємо газовані напої, то це навантаження стає хронічним, що може спровокувати запалення цього органу. Причому навіть у тих людей, які в іншому дотримуються здорового способу життя і не мають жодних проблем із самопочуттям.

Читайте також:  Дієтологи розповіли, як запрограмувати свою психіку на схуднення за 8 кроків

У довгостроковій перспективі тривале вживання газованих напоїв може сприяти панкреатиту та діабету.

Крім того, у газованому газі також містяться компонент під назвою ортофосфорна кислота, який при виході з організму прихоплює разом із собою кальцій. А дефіцит цього мінералу загрожує розвитком остеопорозу – зниженням мінеральної щільності кісток. При цій хворобі кістки стають дуже крихкими, з’являються болі в суглобах.

Причому, як розповів Михайло Кутушов, кальцій, що виходить з організму, може накопичуватися в нирках, що, у свою чергу, провокує появу там каміння. Досить часто саме тривале вживання газованих напоїв називають головною причиною болісних бруньок.

Читайте також:  5 самих «осінніх» видів спорту