Буряк може бути кількох сортів. Наприклад, бувають білі сорти цукрових буряків або сорти темно-червоного, жовто-жовтогарячого відтінку. Крім того, цей продукт є дуже корисним для організму людини.

Буряк містить багато калію, клітковини, нітратів, антиоксидантів. Багато фахівців зазначають, що цей продукт є джерелом енергії. Він дозволяє підтримувати нормальний кровообіг, знизити запалення та зменшити детоксикацію в організмі.

Ось шість причин включити буряки до щоденного раціону, пише Eat This, Not That!.

Зниження артеріального тиску. Цьому особливо сприяють нітрати та калій. Дослідження доводять, що буряковий сік може зменшити артеріальний тиск. До того ж цей ефект зберігається до трьох місяців після перетворення вживання соку.

Підтримка здоров’я кишечника. До складу буряків входять спеціальні волокна, які живлять мікробіом. Крім того, ці волокна діють як пребіотики. Останні – допомагають збільшити кількість та різноманітність корисних бактерій у кишечнику. Також деякі дослідження доводять, що пребіотики здатні посилити дію пробіотиків, тобто хороших бактерій.

Природна підтримка процесу детоксикації у організмі. Іншими словами, буряк забезпечує нормальну роботу печінки. Це відбувається завдяки речовині беталаїну.

Зниження запалення. У буряках багато антиоксидантів, які нейтралізують потенційно шкідливі клітини. Ще науково доведено, що антиоксиданти захищають організм від утворення ракових клітин.

Допомога у травленні. Завдяки бурякам ви зможете запобігти запорам або позбутися їх. Крім цього, ви станете регулярно ходити в туалет, у вас знизиться ймовірність розвитку раку, захворювань кишківника.

Збільшення циркуляції крові. За це відповідають нітрати, що входять до складу буряків.