Деякі продукти, які вважаються здоровими, можуть збільшити ризик таких патологій як серцевий напад або інсульт.

Сьогодні багато виробників продуктів орієнтуються на здорове харчування, пропонуючи продукцію з низьким вмістом жиру або без цукру, без холестерину тощо. Такі позначки на продуктах можуть змусити багатьох думати, що вони здорові та корисні, але насправді все набагато складніше. Експерти в галузі охорони здоров’я вказують на низку інших факторів, які також слід обов’язково враховувати при купівлі продуктів.

Особливо уважними повинні бути люди похилого віку, оскільки їх імунна система може бути ослаблена через хронічні захворювання або прийом ліків.

З якими корисними продуктами фахівці рекомендують бути обережними?

Сирі паростки. Ряд продуктів, схожих на паростки, часто хвалять за їхню користь для здоров’я, але сирі паростки також можуть становити загрозу для здоров’я людей похилого віку та всіх, у кого ослаблена імунна система – про це інформує медичний ресурс DailyMail. Такі продукти можуть містити бактерії, які спричиняють інфекції, здатні стати фатальними для цих категорій осіб.

Крохмалисті овочі. Незважаючи на високий вміст корисних поживних речовин, людям з діабетом 2 типу є крохмалисті овочі слід суворо по мінімуму, Картопля, горох, кукурудза можуть сприяти підвищенню рівня цукру в крові – перш за все, в обробленому або приготовленому вигляді.

Солоні продукти. Ряд продуктів може здатися здоровим, але насправді вони містять велику кількість натрію. Наприклад, до них входять ферментовані продукти, готові супи, хліб, консервовані овочі. Тим часом, високий вміст солі в раціоні провокує цілу низку ризиків для здоров’я, включаючи більш високий кров’яний тиск і схильність до інфаркту.

“Якщо вам 51 рік або більше або ви входите до групи високого ризику, рекомендується ретельніше стежити за тим, скільки натрію надходить з їжею”, – таке посилання кардіологічної асоціації AHA.

Людям, яким більше 51 року, лікарі радять не вживати понад 2300 мг натрію на день. Для людей, які належать до групи високого ризику, його гранична добова кількість –1500 мг.

Грейпфрутовий сік. Він може вплинути на те, як працюватимуть прийняті ліки. Взаємодія грейпфрутового соку з ліками цілком може викликати проблеми.