Одну з самих страшних процедур – колоносокпію – самостійно виконав собі ж проктолог з Шанхаю Фенг Чжо. Лікар пояснив вчинок тим, що йому хотілося краще розуміти своїх пацієнтів.

Колоноскопія являє собою дослідження товстої кишки, яке здійснюється за допомогою ендоскопа з діаметром вказівний палець, що вводиться в задній прохід. Цей метод є найбільш ефективним засобом діагностики раку товстої кишки, але багато пацієнтів сприймають його як тортури.

Доктор Фенг Чжо став пацієнтом для самого себе, провівши 15-хвилинний сеанс колоноскопії. Проктолог заявив, що його експеримент не потрібно вважати ексцентричною витівкою. За словами лікаря, він прийняв рішення про процедуру після довгих роздумів.

Читайте також:  Чотири причини відмовитися від вуглеводів на сніданок

Зазвичай пацієнтам, яким призначається колоноскопія, призначають для зняття дискомфорту седативні препарати. Але тим, хто проходив цю процедуру, добре відомо: це дуже боляче! Доктор Фенг Чжо опублікував свій звіт після виконаної колоноскопії, в якому закликав колег дотримуватися максимальної обережності при її проведенні, а також рекомендував використовувати кращі проносні.

Джерело: MedikForum