Душ дає багато переваг для тіла як фізично, так і психологічно. Дія останнього добре задокументована. Проте менше відомо про вплив душу на фізичну форму. Одним із менш відомих наслідків душа для організму є втрата ваги.

Температура вашого душа має значення.

«Дослідження показали, що холодний душ і вплив низьких температур загалом збільшують швидкість метаболізму та стимулюють утворення бурого жиру».

Згідно з органом охорони здоров’я, бурий жир є особливим типом жирової тканини, який виробляє енергію за рахунок спалювання калорій. Обмежені докази підтверджують це твердження.

У дослідженні вивчався вплив занурення у воду різної температури (32°C, 20°C та 14°C) на групу молодих чоловіків. Занурення у воду з температурою 32°С не змінило ректальну температуру та швидкість метаболізму.

Читайте також:  Деякі корисні продукти можуть знижувати рівень тестостерону у чоловіків

Однак занурення у холодну воду (14°C) знижувало ректальну температуру та збільшувало швидкість метаболізму на 350 відсотків. На цьому переваги душа з холодною водою не закінчуються: дані свідчать про те, що він також може покращити ваш настрій.

Якщо ви страждаєте від депресії, холодний душ може допомогти покращити ваш настрій. Гідротерапія століттями використовувалася зі зняттям стресу.

«Вважається, що регулярний холодний душ має такий самий ефект, оскільки він викликає електричні імпульси в мозку, які допомагають підвищити рівень енергії, змушуючи вас почуватися більш пильними», – сказав Пітер Шмерек, головний автор дослідження.

Більше того, душ може додатково зміцнити імунну систему. Згідно з дослідженням, проведеним у Нідерландах, холодний душ може допомогти підвищити продуктивність праці та скоротити кількість днів через хворобу.

Читайте також:  Бажаючим прожити понад 90 потрібен оптимізм