Дослідження показало, що музичні уподобання можуть змінюватися з часом. Але люди особливо люблять ту музику, на яку вони підсіли у підлітковому віці.

Чи замислювалися ви серйозно про те, чому нам особливо подобається якась конкретна пісня, гурт чи жанр. Відповідь може полягати у типі особистості, хоча інші чинники також можуть мати значення, як встановили вчені з Кембриджського університету. Багато хто з нас схильний формувати музичні уподобання у підлітковому віці, одночасно з формуванням та соціальною ідентичності.

Ці переваги з часом змінюються, але дослідження показало, що ми, як правило, особливо захоплені музикою саме в цей підлітковий період. Потім ми значно легше протягом усього життя згадуємо про наші уподобання, сформовані у віці від 10 до 30 років. Причому пік посідає вік 14 років.

Музичні смаки часто визначаються за кращими жанрами, але набагато легше з ними розібратися за специфічними атрибутами, як вважають науковці. Це збудження, валентність та глибина. Порушення визначає кількість енергії та інтенсивність музики, валентність є спектром від негативних до позитивних емоцій, а глибина вказує на рівень як емоційної, так і інтелектуальної складності. Велика глибина частіше корелює з нижчою валентністю, тому сум у музиці також викликає у ній і глибину.