Після зняття гель-лаку або використання невідповідних засобів для манікюру нігтьові пластини можуть стати слабкими, ламкими, почати шаруватися. Зміцнити нігті можна за допомогою правильного догляду. Дана Стерн, доктор медичних наук, дерматолог, який спеціалізується на здоров’ї нігтів, радить для початку зробити перерву в нарощуванні та підстригти нігті якомога коротше – вони менше ламатимуться. Також експерт дала низку простих порад, які допоможуть зробити нігті міцнішими.

Одягайте рукавички під час роботи з водою

Як пояснює Стерн, коли ніготь убирає воду, навантаження на його клітини сильно збільшується, пише Glamour. Це може призвести до відшаровування, поломки, зробити нігті слабкішими і тендітнішими. Вона радить одягати рукавички при миття посуду, вологому прибиранні та подібних заняттях – ця проста звичка допоможе зміцнити нігті.

Використовуйте скляні пилки для нігтів

Наждакові пилки залишають мікроскопічні отвори та тріщини на кінчику нігтя, що призводить до відшаровування та тріщин. Скляні пилки залишають краї нігтів рівними, вказує Стерн.

Вибирайте рідину для зняття лаку без ацетону

“Ацетон має тенденцію сушити ніготь і може посилити ламкість”, – каже фахівець. Вона радить використовувати рідину для зняття лаку, що містить добавки, що кондиціюють, або рослинні олії, які додатково зволожують нігті.

Уникайте засобів із формальдегідом

Він може бути присутнім у лаках чи засобах для зміцнення нігтів. “Формальдегід спочатку зміцнює ніготь, проте згодом той стає ламким”, – пояснює Стерн. Також ця речовина може спричиняти серйозні алергічні реакції.

Зволожуйте та живіть нігті

Олії, сироватки, креми та інші засоби для догляду, багаті на фосфоліпіди, – відмінний спосіб зміцнити нігті в домашніх умовах. Ці речовини у великій кількості містяться, наприклад, у соняшниковій олії. “Втирайте кошти в кутикулу кілька разів на день. Якщо ви часто миєте руки, можна робити це після кожного миття”, – радить експерт.