Вчені відкрили цілий ряд захворювань, які виникають через зловживання хлоридом натрію протягом трьох тижнів.

Важливе відкриття впливу солі на організм людини зробили фахівці з США. Вони провели дослідження і прийшли до висновку, що часте вживання в їжу солі може серйозно вплинути на роботу імунної системи в кишечнику людини, що призводить до деградації когнітивних функцій. Результати своїх досліджень вчені опублікували в Nature Neuroscience.

Вчені з’ясували, що високосолева дієта збільшує кількість клітин Т-хелперів-17 в кишечнику і виробництво ними молекул інтерлейкіну-17. Дослідження показали, що зростання інтерлейкіну-17 в кровотоці любителя солоного обумовлював негативний вплив такої дієти на кровообіг в головному мозку.

Такі висновки американські вчені зробили під час спостереження за лабораторними мишами. Вони авторитетно заявляють, що результати їх дослідів можна застосувати й для людей.

Фахівці підкреслюють, зловживання сіллю протягом трьох тижнів призводить до ендотеліальної дисфункції, зменшення мозкового кровотоку і когнітивних порушень, але не впливає на артеріальний тиск, як раніше було прийнято вважати. Проте наголошується, що нормальний стан обкормленних сіллю мишок через деякий час повертається, якщо повернути їх до звичайного харчування.

Джерело: 7mednews