Недавнє дослідження виявило «причинний» зв’язок прийому вітаміну А з раком легень. Це не перший випадок, коли вітамін А, також відомий як ретинол, пов’язують із раком. Однак до цього дослідження дослідники не виявили зв’язку з раком легень.

Вчені використовували метод менделевської рандомізації (МР), який досліджує причинно-наслідковий зв’язок між факторами ризику та результатами з генетичної точки зору, пише Express.

Дослідники що високе споживання вітаміну А збільшує ризик плоскоклітинного раку та аденокарциноми легень – двох поширених типів раку легень. Результати показали, що більш високе споживання ретинолу з їжею було причинно пов’язане з раком легень, загальним плоскоклітинним раком легень та аденокарциномою легень. Споживання ретинолу з їжею несприятливо впливає на рак легенів, а каротин може збільшити ризик аденокарциноми.

Читайте також:  Як знизити рівень холестерину, не виключаючи улюблені продукти з раціону

Це наголошує на важливості виявлення основних механізмів харчових антиоксидантних вітамінів при раку легень і дає важливий сигнал для здоров’я про те, що споживання дієтичних вітамінів-антиоксидантів може не бути необхідним для запобігання раку легень. Це також забезпечує основу майбутніх досліджень.

Необхідні додаткові дослідження, як можна зробити висновки. Раніше вітамін А був пов’язаний із раком простати.