Дослідники з Техаського університету в Остіні (США) виявили, що популярний харчовий барвник здатний накопичуватися в підшлунковій залозі і провокувати розвиток діабету. Результати їх роботи опубліковані в журналі Chemical Research in Toxicology.

Вчені досліджували зразки тканин підшлункової залози хворих на діабет другого типу і виявили у них присутність кристалічних частинок діоксиду титану. Дана речовина відома також як харчова добавка Е171 – це широко поширений білий барвник, який, наприклад, можна знайти в таких продуктах харчування, як сир, морозиво, карамель, жувальна гумка, сухе молоко. Крім того, діоксид титану є компонентом зубних паст, косметики, деяких ліків та інших продуктів щоденного використання.

Згідно з результатами аналізу, виконаного ученими, докладно описаних авторами роботи у статті, концентрація монокристалів діоксиду титану в підшлунковій залозі всіх досліджуваних хворих була високою – десятки і сотні мільйонів одиниць на грам тканини.

Фахівці не приховують своєї стурбованості у зв’язку з настільки високим вмістом в організмі небезпечних для здоров’я речовин.
З споживанням людиною частинок діоксиду титану дослідники пов’язують розвиток діабету другого типу. На їхню думку, його накопичення провокує запальні процеси в органах і тканинах.

«Наші попередні дані підвищують ймовірність того, що діабет другого типу може бути хронічним запальним захворюванням підшлункової залози, подібним асбестозу, який викликається вдиханням кристалічного азбесту», — наводиться в журналі думку авторів роботи.

Джерело: МедікФорум