Лямбліоз – захворювання, викликане зараженням простими одноклітинними організмами. У дітей лямблії можуть призводити до розвитку серйозних ускладнень з боку різних органів і систем.

Що таке лямблії?

Лямблії – це одноклітинні найпростіші організми, які можуть паразитувати в тонкому кишечнику людини, а іноді і в жовчному міхурі та дванадцятипалій кишці.

Лямбліоз (зараження лямбліями) ще називають хворобою брудних рук, оскільки найчастіше лямбліями можна заразитися при недотриманні гігієнічних норм.

Найчастіше лямбліями заражаються діти. Лямблії у дорослих зустрічаються рідко, проте в даному випадку все залежить від регіону та загального рівня санітарної культури.

Як розпізнати?

Якщо в організм потрапили лямблії, симптоми зараження можуть бути відсутні. В даному випадку виявити інфекцію можна буде тільки за допомогою спеціальних лабораторних тестів.

Серед симптомів лямбліозу провідне місце займає втрата апетиту, зниження маси тіла, наявність шматочків неперетравленої їжі в калі і обкладений язик. У дітей лямбліоз протікає в більш яскравій формі, ніж у дорослих. Можливо порушення сну, сильні болі в животі і розлад стільця.

Підступність лямблій у дітей і в тому, що часто їх приймають за інші захворювання. Так, болі в животі у малюків часто приймаються за кольки, які мають місце бути в дитячому віці.

Лямбліоз у дітей

У чому небезпека зараження лямбліями?

Для дитини лямблії можуть нести серйозну небезпеку. Часто при лямбліозі у дітей страждає майже весь організм.
 
При даному захворюванні можливий розвиток алергічних і токсичних реакцій, виникнення дерматитів, екземи і навіть нападів астми.

Небезпека лямблій для дитячого організму в тому, що ці найпростіші організми, населяючи кишечник, забирають у дитини поживні речовини, амінокислоти і вітаміни. У результаті хворий стрімко втрачає вагу і має поганий апетит, що негативно позначається на розвитку дитини.

Лямблії можуть змінювати склад крові, вражати серцевий м’яз, знижувати імунітет і порушувати роботу нервової системи.

Якщо у дітей виявили лямблії, лікування має розпочатися негайно. Лікар призначить спеціальну групу препаратів, здатних знищити цих найпростіших в організмі. При своєчасному зверненні до лікаря лямбліоз у дітей можна усунути досить швидко. Після курсу лікування слід гарненько подбати про зміцнення імунітету дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПАРАЗИТИ В ПЕЧІНЦІ: ОЗНАКИ І СИМПТОМИ

СИМПТОМИ І ОЗНАКИ ГЕЛЬМІНТОЗУ

ГЛИСТИ: ЛІКУВАННЯ