Наявне в організмі запалення підвищує ризики ожиріння, діабету, раку, серцево-судинних захворювань, – але які ознаки дозволяють запідозрити його виникнення?

Як повідомляє портал MedikForum, однією з ознак запалення в організмі можуть бути скутість і болючість суглобів – вони відчуваються в разі аутоімунних порушень, ревматоїдного артриту, вовчака, подагри, що викликаються перевантаженою імунною системою, що виділяє запальні хімічні речовини. Також про нього говорять проблеми з пам’яттю: запалення негативно впливає на нейрони, провокуючи раптові епізоди забудькуватості.

Проблеми з травленням (здуття живота, діарея) теж можуть бути ознакою запалення, якщо починають періодично траплятися у людини протягом тривалого часу. Ще один небезпечний знак – збільшення жироотложения в області живота. Дослідження показують: жир в цій області тіла виділяє сполуки, що провокують розвиток хронічне запалення.

Читайте також:  Чому з'являються синці та набряки під очима

За словами лікарів, невелике підвищення артеріального тиску багатьма сприймається як нормальне вікове явище, – але це може бути ранньою ознакою запалення в організмі, значно погіршує стан судин. Не можна ігнорувати і схильність людини до застуд, різних інфекцій.

“Хронічне запалення викликає нездорові реакції організму, які виснажують імунну систему. Це означає, що, контактуючи з бактеріями і вірусами, організм може бути недостатньо підготовлений для боротьби з ними, більш сприйнятливим до дії патогенів”, – пояснили медики.

Напади сильного голоду теж здатні вказувати на запалення. При його розвитку клітини тіла стають резистентними до інсуліну, що веде до підвищення рівня глюкози в крові і порушення механізмів її контролю, – саме це викликає аномальний апетит.

Читайте також:  Названо шкідливі та наявні в щоденному меню продукти