Розвиток діабету 2 типу можливо запобігти на стадії предіабету. Для цього необхідно дотримуватися всього чотири правила.

На колосальні 58% знизити ризик цукрового діабету допоможуть регулярні фізичні навантаження. Це показали дослідження, в ході яких дорослі люди з високим ризиком захворювання стали інтенсивно займатися спортом і зменшили свою вагу на 5-7%, повідомляє Lifestyle. При цьому наголошується, що важливіше відстежувати втрату не «зовнішнього» жиру, а внутрішнього, який ще називають вісцеральним. Він обволікає внутрішні органи і порушує їх роботу, в тому числі заважає печінці регулювати рівень цукру в крові.

Ще одна корисна звичка – їсти маленькими порціями. Це перше, чого навчає на заняттях з предіабету Сара Пейнтер-доктор медичних наук, сертифікований інструктор з діабету в діабетичному центрі Deaconess Health System в Евансвіллі, штат Індіана. Також дослідження, опубліковане в 2017 році в журналі Obesity, показало, що вживання попередньо упакованих порційних страв може призвести до більшої втрати ваги, ніж визначення розміру порції самостійно.

Читайте також:  Лікарі розповіли, що не варто робити людям після 40 років

Переважати в раціоні повинні продукти з високим вмістом клітковини, овочі та фрукти. Вони насичують на тривалий період часу і цим допомагають контролювати рівень цукру в крові після їжі. Так, дослідження, опубліковане в 2019 році в журналі The Lancet, показало, що вживання продуктів, багатих клітковиною, знижує захворюваність діабетом 2 типу, ішемічною хворобою серця, інсультом і колоректальним раком на 16-24%.

Найголовніше – людям в групі ризику не можна ігнорувати своє здоров’я. Щорічно ризик розвитку захворювання зростає на 5-10%. Згідно з оглядом досліджень, опублікованим в 2016 році в журналі BMJ, один тільки предіабет підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Якщо ж він перейде в діабет, то тут вірогідні хвороби серця, інсульт, пошкодження нервів, втрата зору, ниркова недостатність і навіть ампутація стопи або ноги.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News