Як штучні, так і натуральні ялинки, встановлені в приміщенні, можуть зіпсувати самопочуття і здоров’я дорослих людей і дітей, застерегли фахівці. Співробітники Університету Саймона Фрейзера в Канаді уточнили, що штучні ялинки особливо небезпечні для чоловіків.

Перевірка матеріалів, з яких виробляються новорічні ялинки, показала: у ньому можуть бути потенційно токсичні хімікати – виробники найчастіше використовують полівінілхлорид або ПВХ. Вчені розповіли, що в ялинкові ПВХ для забезпечення пожежної безпеки нерідко додають свинець, олово або барій. Така багатокомпонентна сировину виділяє в повітря фталати – леткі сполуки, здатні пригнічувати вироблення тестостерону, що загрожує чоловічим безпліддям.

Крім цього, зазначили фахівці, полівінілхлорид виділяє гази, які подразнюють слизові. Тому куплена штучна ялинка після установки в квартирі може виявитися причиною різі в очах, сльозотечі та інших алергічних проявів. Експерти порадили після покупки залишити штучну ялинку на свіжому повітрі (на балконі) на два-три дні, перш ніж заносити в будинок.

Але і натуральна ялинка здатна доставити неприємності. Якщо дерево зіпсовано грибком, то в теплому приміщенні розвиток цвілі отримає новий поштовх – в результаті це може негативно вплинути на здоров’я домочадців, наприклад, спровокувати прояв астми.

Також не зайвим буде перевірити ялинкові гірлянди. Згідно з доповіддю Фонду Корнелла, в шнурах таких гірлянд часто міститься підвищена кількість свинцю.

Джерело: MedikForum