Підлітків часто звинувачують у агресивному стані, який вони не можуть контролювати. З одного боку, провинна є в гормональному фоні, але з іншого впливають і сторонні чинники. Наприклад, тип харчування. Нове дослідження показало, що на рівень агресивності дитини впливає фастфуд.

Наукову роботу опублікував профільний журнал Clinic Nutrition Espen. Професор Ґюнер Сьонмез пояснив, що напівфабрикати та страви з фастфуд ресторанів містять трансжири. Саме ці компоненти підвищують схильність людини до насильства.

Справа в тому, що часте вживання такої їжі викликає дефіцит вітамінів В і С, фолієвої кислоти, магнію та інших корисних елементів. В результаті знижується вироблення серотоніну та погіршується настрій.

“Раніше проведені дослідження також показали, що люди, які вживають перероблені, упаковані харчові продукти, фастфуд і трансжири, що містяться в них, консерванти і хімічні речовини, більш схильні до насильства”, – нагадав доктор Сенмез.

Крім того, така їжа викликає своєрідну залежність. Надзвичайно небезпечний ще один інгредієнт, який у великій кількості додають фастфуд – сіль, а точніше глутамат натрію.

Його використовують для посилення смаку. Речовина впливає на нервову систему та викликає певну залежність. Примітно, що глутамат натрію міститься у гамбургерах і снеках, а й у ковбасах, супових концентратах та інших продуктах швидкого приготування. Водночас люди відмовляються від здорової та корисної їжі, оскільки в ній відсутній елемент, що провокує залежність від смаку.

Лікар Сьонмез закликав звертати увагу не тільки на тип харчування у дітей, а й на зовнішні фактори, серед яких:

  • спілкування у школі;
  • атмосфера у ній;
  • прихильність до комп’ютерних ігор;
  • надмірне проведення часу в соцмережах.

Той чи інший тип поведінки – це сукупність чинників. Батьки не повинні вирішувати проблему суцільними заборонами та обмеженнями. З дитиною необхідно розмовляти, щоб зрозуміти, як і чим їй можна допомогти.