Експерти в галузі медицини і здоров’я дали дієві поради, які допоможуть людям позбутися від хропіння під час сну. Прислухаючись до нескладних рекомендацій лікарів від проблеми можна позбутися повністю або значно зменшити.

Першою порадою лікарів є регулярна гімнастика для піднебіння, язика і глотки, наприклад, різка вимова звуків «у», «і». Гарною вправою називають утримування в зубах олівця або палички протягом 3-4 хвилин, а також поступальні рухи язиком вниз і вперед з затримкою в кожному з положень на кілька секунд.

Другим способом позбавлення від хропіння може стати звичка спати на правому або лівому боці. Якщо самостійно звикнути спати в такому положенні не виходить, лікарі рекомендують пришити до піжами кишеню, розташувавши її посередині спини. Перед сном в неї треба класти який-небудь предмет, наприклад, маленький м’ячик, який доставить дискомфорт при повертанні на спину.

Читайте також:  Прищі і плями на підборідді: експертка пояснює, що може ховатися за цим

Фахівці радять позбутися від надмірної ваги, так як вона часто є причиною хропіння. Ще однією з причин може бути утруднене дихання через ніс, в таких випадках рекомендують застосовувати судинозвужувальні препарати. Також варто позбутися від шкідливих звичок, не вживати перед сном алкоголь, відмовитися від снодійного і рясного вечірнього прийому їжі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News