Якщо ви стежите за новими тенденціями в світі харчування, ви напевно знаєте, що повальне захоплення беконом продовжується дотепер: його використовують для поліпшення смаку і аромату піци, салатів, десертів і навіть лікерів.

Постійно чути суперечливі повідомлення про цей популярний м’ясний продукт. Спочатку нам кажуть, що їсти бекон шкідливо. Потім стверджують, що нормально, головне, знати міру. Так що ж робити звичайній людині, їсти бекон чи утриматися?

Незважаючи на прекрасний смак і аромат бекону, експерти-нутриціології жодного разу не зустрічали інформацію про його користь для здоров’я.

Найчастіше люди вважають, що бекон – це всього лише порізане свиняче м’ясо, як стейк або відбивна. Але справи йдуть набагато складніше: по-перше, вирізку роблять з черевної частини свині; потім м’ясо піддають агресивній обробці, солять, коптять, консервують. В результаті продукт більше схожий на копчену ковбасу чи сосиски.

В ході виготовлення бекону використовують нітрити (особливий вид солей) та нітрати – сполуки, які у природних умовах містяться в овочах, але перетворюються в нітрити при пережовуванні. Ці добавки необхідні для консервації, знищення бактерій, а також для додання особливого смаку та аромату. Але вони надзвичайно небезпечні, оскільки пошкоджують кровоносні судини і збільшують ризик виникнення інсульту.

Погані новини для любителів бекону

Справжнім ударом по м’ясній продукції, включаючи бекон, стала заява Міжнародного агентства з вивчення раку (частина ВООЗ) в жовтні 2015 року, про визнання всіх цих продуктів канцерогенами 1 категорії.

До цього часу накопичилося досить повідомлень і доказів того, що подібна їжа викликає рак шлунка і прямої кишки. Вживання відпрацьованого червоного м’яса, в тому числі черевної вирізки свиней, пов’язують також із розвитком раку підшлункової залози та раку передміхурової залози.

Ще однією проблемою, за словами доктора Соні Анджелон, сертифікованого дієтолога-нутриціолога з Сан-Франциско, є те, що бекон найчастіше є частиною шкідливої їжі, такої як яєчня з беконом, хліб з маслом і беконом, бутерброд з ковбасою і майонезом. Подібна їжа в більшості випадків призводить до переїдання.

Додайте щось корисне
  • Бекон поєднується з вітаміном С, який можна отримати з склянки апельсинового або овочевого соку. Ще краще з’їсти шматочок ананаса або ківі.
  • Якщо ви дуже хочете бутерброд з беконом, салатом і помідором, спробуйте замінити шкідливий інгредієнт корисним, наприклад, авокадо або нежирним м’ясом індички.
  • З’їли бекон з ранку – не біда, решту дня харчуйтеся овочами та фруктами.
  • Найбільше людям подобається його аромат, тому покришіть трохи бекону в салат або використовуйте крапельку жиру при приготуванні здорової їжі.

Бекон

Читайте інформацію на упаковці

Природні нітрати є у селері, шпинаті, буряках і салаті-латуке. При виробництві бекону іноді використовують такі овочі, замість нітритів, що зазвичай зазначено на упаковці. Пам’ятайте, що навіть у цьому випадку всі насичені жири і шкідливі солі в продукті зберігаються.

Пошукайте на прилавках той бекон, для виробництва якого беруть м’ясо пасовищних свиней, а не тих, які годують дешевими соєю та кукурудзою. Адже приказка «Ти є те, що ти їси» справедлива і для свиней, отже, м’ясо таких тварин набагато більш корисне.

Кілька слів з приводу ненасичених, «корисних» жирів

Фанати бекону стверджують, що дотримуються здорового харчування, тому що цей продукт містить «корисні» жири. Дійсно, в ньому можна знайти омега-3 жирні кислоти, які у величезній кількості присутні в оливковій олії. Однак, вміст ненасичених жирних кислот у беконі мізерно мало, порівняно з іншими джерелами. Корисні жири просто не помітні за іншими шкідливими якостями бекону.

Який висновок? Буде краще, якщо ви переведете бекон зі статусу регулярної їжі в статус гріховного задоволення. В якості основного джерела білка краще зупинитися на птахах, рибі або бобових. Якщо ж ви одразу не можете відмовитися від переробленої м’ясної продукції, постарайтеся вибирати нежирні шматки і маленькі порції.

Джерело: zdorovieinfo