Спиртові сполуки згубно впливають на клітини печінки та інших внутрішніх органів. Зловживання алкоголем зазвичай провокує істотні проблеми з печінкою, які можуть привести до летального результату. Однак кандидат медичних наук Анатолій Печінка назвав ще один напій, який завдає печінці більше шкоди, ніж алкоголь.

За його словами, найбільш руйнівним для печінки є вживання енергетичних напоїв з високим вмістом кофеїну.

“Такі напої викликають виснаження енергетичних запасів в клітинах органів і тканин, дратують органи травлення, вичавлюють з організму всю можливу енергію. Енергетичні напої надають більш агресивний вплив на внутрішні органи, ніж міцна горілка”, – стверджує кандидат медичних наук.

Любителям таких напоїв загрожують не тільки захворювання печінки, але і проблеми з серцево-судинною системою і травленням.

“У слабоалкогольних напоях міститься велика кількість цукру, присутні ароматизатори, харчові синтетичні барвники, Стабілізатори смаку, нерідко там можна виявити ще й сурогати алкоголю. Подібна гримуча суміш повільно, але впевнено отруює печінку, яка змушена розщеплювати алкоголь і виводити його з організму”, – пояснив Печінка.