Вчені з Політехнічного університету Вірджинії в США спростували твердження про те, що у здоровому раціоні зовсім немає місця спиртному, міцним напоям, і категорично не згодні з висновками колег. Вино благотворно діє на мозок, уповільнюючи його старіння, затверджують дослідники.

Згідно з їх даними речовина ресвератрол, що міститься в шкірці винограду може захищати клітини мозку від розвитку запалень, активізуючи їх позбавлення від токсичних компонентів. Тому помірне вживання вина може йти на користь мозку, служачи профілактикою нейронної деградації.

Інший алкогольний напій, пиво (в помірній знову ж кількості) нормалізує рівень холестерину в крові і тим самим зменшує ризик серцево-судинних захворювань, відзначають вчені.

Давайте згадаємо, чому вчить ЗСЖ. Одне з головних правил – вживати більше овочів і фруктів, віддаючи при цьому перевагу свіжим. Але американські вчені встановили: заморожені овочі та фрукти містять більше вітамінів і корисних речовин, ніж свіжі з магазинних прилавків. Втім, заморожування теж не панацея:: наприклад, кількість бета-каротину (провітамін вітаміну А) в багатьох продуктах при заморожуванні суттєво зменшується.

Тепер свіжовичавлені соки. На думку дослідників, пити свіжовичавлені соки корисно лише в невеликих дозах після прийому їжі. Австралійськими вченими були отримані дані про те, що регулярне вживання фруктових соків значно підвищує центральний аортальний систолічний тиск, підвищуючи тим самим вірогідність розвитку хвороб серця.

Ще один міф стосується жирної їжі. Багато систем здорового харчування наполегливо радять обмежувати її обсяги. Між тим новітні дослідження показують, що натуральні жири корисні для організму – як раз при їх нестачі в раціоні збільшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Каві теж приписують властивості, які заперечуються наукою. У свій час підрозділ ВООЗ, Міжнародне агентство по вивченню раку (МАВР), зарахувало каву до категорії канцерогенів 2В. Але варто було б знати, що два роки тому в МАВР заявили: даних про зв’язок кофеїну з ризиком розвитку онкологічних пухлин недостатньо, і цей напій не можна вважати канцерогенним. Більше того, виявилося, що випиваючи щодня каву, люди знижують особистий ризик передчасної смерті.

Джерело: МедікФорум