Як повідомила автор британського видання Daily Express Фіона Каллінгем, щороку в країні від раку щитовидної залози страждають чотири тисячі людей.

Рак щитовидної залози можна діагностувати за допомогою дзеркала.

Симптоми недуги, як правило, даються взнаки на тих ділянках тіла, які і уражаються хворобою. Так, найбільш поширеною ознакою раку легенів може бути безперервна задишка і кашель.

Але буває так, що симптоми починають з’являтися в несподіваних місцях.

Так як щитовидна залоза розташована перед трахеєю, а її основна функція – синтез гормонів, які займаються регулюванням обміну речовин, то і симптоми можуть проявляти себе відповідно.

Якщо в залозі починає розвиватися злоякісна пухлина, то найчастіше вона вражає горло та шию. Відразу це відбивається на голосі.

У передній частині шиї виникає щось, що нагадує тверду грудку, ковтати стає дуже важко. У самому голосі починає виявлятися хрипота.

Експерти Національної служби охорони здоров’я попереджають – існують інші симптоми, яких треба побоюватися.

Один із них – постійне почервоніння обличчя – гіперемія.

– Це легко помітити, лише подивившись на себе в дзеркало, – пояснили експерти. – Тільки от у когось цей симптом проявляється сильніше, ніж у інших. Тут дуже багато залежить від відтінку шкіри. Таке почервоніння може супроводжуватися почуттям печіння.

За даними британської організації досліджень раку Cancer Research UК, подібний стан справ викликаний надлишком гормону кальцитоніну. Він відповідає за вміст у крові фосфору та кальцію. Подібний надлишок виникає тоді, коли у людини починає розвиватися медулярний рак щитовидної залози.

– Це і є одна із форм онкологічного захворювання, – пояснили лікарі.

Але є і менш поширені тривожні симптоми:
– Діарея або рідкий стілець;

– втрата ваги;

– Кашель.

Також за інформацією Національної служби охорони здоров’я, найпоширенішими ознаками є:

– Затвердіння в області передньої частини шиї внизу (як правило, це тверда грудка, що повільно збільшується, який не болить);

– Хрипкий голос;

– Запалене горло;

– Труднощі при ковтанні або навіть диханні;

– Біль у передній частині шиї, почуття, ніби на шию щось давить.

Якщо ви помітили щось подібне, зверніться до фахівця.