Вітамін В12 – один з найбільш важливих для підтримки здоров’я. Однак у багатьох спостерігається його дефіцит. Отримати цей вітамін можна з їжі, на яку необхідно звернути увагу при наявності певних симптомів нестачі мікроелемента.

Головна причина дефіциту в тому, що вітамін В12 не виробляється нашим організмом, при цьому він допомагає виробленню червоних кров’яних тілець, підтримці здоров’я клітин нервової системи і ДНК. При відсутності лікування нестачі цієї речовини, можуть з’явитися такі неприємні симптоми, як втрата пам’яті, втрата координації і навіть пошкодження нервової системи.

Перші ознаки дефіциту не так помітні, стверджують лікарі. За інформацією дослідників, в першу чергу важливо стежити за ходою, так як нестача вітаміну В12 впливає на ходьбу, провокує анемію. Також при дефіциті пацієнти називають такі симптоми, як поколювання в кінцівках. Ще може збільшитися в розмірах язик. “Враховуючи безліч симптомів, які пов’язані з дефіцитом В12, цей стан можна випустити з уваги або сплутати з чимось іншим”, – розповідають експерти. Безумовно, для досвідченого лікаря не буде складно визначити, чи є у вас нестача цієї речовини, передає Express. Однак крім зовнішніх ознак необхідно перевірити аналізи крові-це єдиний спосіб дізнатися, чи дійсно має місце дефіцит.

Щоб запобігти розвитку цього стану, необхідно змінити свій раціон. Для цього щодня потрібно вживати:

  • рибу;
  • яловичину;
  • яйця;
  • молочні продукти.

Ті, хто з яких-небудь причин не можуть їсти ці продукти, ніжно приймати спеціальні лікарські препарати, які може виписати лікуючий лікар.