Хвороба Альцгеймера виникає, коли згустки білків заважають клітинам мозку спілкуватися один з одним. Результатом цього є зниження когнітивних функцій понад те, що можна очікувати як наслідок старості. Ключові симптоми можуть включати сплутаність свідомості, дезорієнтацію і марення. Згідно з одним напрямком досліджень, виконання близько 9000 кроків в день може знизити ризик погіршення роботи мозку.

Позитивний вплив вправ на мозок добре задокументовано, а захист органу від погіршення не вимагає енергійних зусиль. Помірні фізичні навантаження у формі ходьби виявилися надзвичайно корисними в запобіганні занепаду сил.

Згідно з висновками ходьба менше 9000 кроків на день може захистити мозок від хвороби Альцгеймера.

Рейза Сперлінг, директор Центру дослідження та лікування хвороби Альцгеймера та співавтор дослідження, сказала:

“Благотворні ефекти були помічені навіть при помірному рівні фізичної активності, але були помітні при проходженні близько 8900 кроків, що лише трохи менше, ніж у звичайної людини. 10 000, які багато хто з нас прагнув досягти щодня”.

Дослідники оцінили, як фізична активність впливає на нейродегенерацію, в дослідженні 182 учасників із середнім віком понад 73 років. Учасники мали підвищений рівень B-амілоїдного білка в мозку, і вони вважалися більш високим ризиком психічного занепаду.

Наявність бета-амілоїдних бляшок в головному мозку є одним з основних ознак хвороби Альцгеймера.

“У мозку людини з хворобою Альцгеймера аномальні рівні цього природного білка накопичуються разом, утворюючи бляшки, які накопичуються між нейронами і порушують функціонування клітин”.