Чи знаєш ти про те, що ми протягом всього свого життя, роблячи всього лише по 6-8 тис. кроків на день, обходимо Землю кілька разів? А замислювалася ти про те, в яких умовах доводиться їм працювати?

Надмірна вага – кому на «плечі»? Ніжкам … Тісне взуття на високих підборах – кому в «подарунок»? Ніжкам. А хто від серця далі всіх? Ніжки …

Тобто кисню і поживних речовин їм залишається рівно стільки, скільки залишиться після «поділу» між тими, хто до серця ближче.

Не дивно, що кожен третій чоловік і кожна друга жінка страждають від того, що ноги «гудуть», «ниють», в них «стріляє», вони «німіють» і т.д. і т.п.

Але ці болі – не тому що ніжкам «все це набридло!» А часто – і не тому, що хворі конкретно ноги. Найчастіше біль в ногах – це сигнал про те, що в усьому організмі щось серйозно розладналося.

Про що кричать ноги?

Іноді – про те, що хворі їх власні артерії або вени, кістки або суглоби, м’язи або сухожилля. Особливо небезпечний гострий біль в ногах: це прямий натяк на судинну катастрофу.

У цьому випадку в розпорядженні людини лише кілька годин, протягом яких є шанс врятувати позбавлену харчування і кисню ногу …

Іноді ноги болять тому, що в організмі оселився … цукровий діабет. Мучать судоми, слабкість в ногах, сухість шкіри, ноги німіють, холонуть? Перевір рівень цукру в крові. Не хочеться?

Не хочеш – як хочеш. Але пам’ятай, що є на світі таке захворювання, як «діабетична стопа». Цю «стопу» у важких випадках просто ампутують. Може, все-таки подзвониш лікаря?

Перелік усіх захворювань, про які можуть «кричати» наші ніжки можна було продовжувати. Але чи варто? Розшифровувати всі сигнали «SOS» – завдання фахівців.

Опишемо краще методи дослідження

УЗД артерій і вен нижніх кінцівок. Визначається наявність варикозу, ступінь його тяжкості.
Ангіосканування робиться для того, щоб визначити ступінь «закупорки» вени, діагностувати тромбофлебіт, визначити наявність тромбу, відрив якого смертельно небезпечний.

Дослідження ендокринної системи дає відповідь на питання, чи достатньо в організмі кальцію. Недолік цього мікроелемента в крові заповнюється за рахунок кісток і зубів. Звідси – важкий остеопороз, болі в м’язах, суглобах, судоми.

УЗД матки і яєчників (у жінок) і передміхурової залози (у чоловіків) робиться для того, щоб визначити, чи не збільшені ці органи. (Їх збільшення може призвести до здавлення великих судин, відповідальних за кровообіг нижніх кінцівок).

Аналіз крові на неспецифічні фактори запалення допоможе лікарю виявити наявність запальних процесів у венах (флебіт і тромбофлебіт) і артеріях (артеріїт).

Дотримуйся нескладних правил і твої ніжки будуть радувати тебе до глибокої старості:

– Уникай важких фізичних навантажень (в тому числі і в тренажерному залі заради краси).
– Не сиди годинами «нога на ногу» і на занадто низьких стільцях.
– Не зловживай гормональними контрацептивами. У всякому разі, вибирай найкраще з того, що можуть запропонувати фармацевти.
– Каблук вище 6 см – занадто важке навантаження для твоїх ніг. Не перевантажуйте себе!
– Надмірне захоплення антицелюлітним масажем може спровокувати прогресування хвороби і навіть викликати тромбоз.
– Займися спортом! Особливо корисні плавання, піші прогулянки, їзда на велосипеді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ МЕРЗНУТЬ НОГИ? ЩО РОБИТИ?

ЯКЩО НОГИ ПОГАНО ПАХНУТЬ…

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО СУДОМИ ЗВОДЯТЬ НОГИ?