За даними клініки Мейо, гліобластома – тип раку, який часто вражає головний мозок «може бути дуже важко піддається лікуванню, і лікування часто неможливо». Деякі дослідження вказують на зв’язок між надмірним вживанням харчових добавок і більш високою захворюваністю. Однак одна добавка може допомогти взяти агресивну пухлину під контроль.

Ніацин отримав велику популярність завдяки своїй ролі в зниженні рівня холестерину, полегшенні артриту і поліпшенні роботи мозку, але одне дослідження припускає, що він також може знизити ризик гліобластоми. В експерименті 2020 року дослідники виявили, що ніацин перепрограмує імунні клітини в мозку, підвищуючи їх здатність боротися з пухлинами.

Читайте також:  Як покращити здоров'я кишківника: 5 основних харчових звичок

Результати припускають, що добавка може посилити імунний захист проти пухлини головного мозку. Провідний автор дослідження в. Ві Ю, професор Медичної школи Каммінга в Калгарі, охарактеризував результати як “чудові”.

Гліобластома, як відомо, стійка до лікування, і дослідники припускають, що це пов’язано з групою клітин, які характеризують захворювання, відомі як клітини, що ініціюють пухлину головного мозку, або BTIC.

BTIC дуже добре відростають, тому імунним клітинам надзвичайно важко їх знищити. В результаті імунні клітини, які проникають в пухлину, щоб боротися з нею, часто в кінцевому підсумку знищуються. Однак при лікуванні ніацином лабораторні експерименти виявили ряд поведінкових змін у BTIC.

Читайте також:  Дієтолог назвала продукт для зниження холестерину

Дослідники помітили, що клітини, взяті у пацієнтів з гліобластомою, повертаються до дії, що дозволяє їм відновити боротьбу з пухлиною.

Дослідники імплантували BTCI, отримані від пацієнтів – людей, мишам, щоб перевірити, наскільки ефективний ніацин в природних умовах. Після отримання добавки команда виявила, що зростання пухлини головного мозку було взято під контроль, а тривалість життя гризунів збільшилася.

Перед застосуванням добавок обов’язкова консультація лікаря.