За даними клініки Мейо, гліобластома – тип раку, який часто вражає головний мозок «може бути дуже важко піддається лікуванню, і лікування часто неможливо». Деякі дослідження вказують на зв’язок між надмірним вживанням харчових добавок і більш високою захворюваністю. Однак одна добавка може допомогти взяти агресивну пухлину під контроль.

Ніацин отримав велику популярність завдяки своїй ролі в зниженні рівня холестерину, полегшенні артриту і поліпшенні роботи мозку, але одне дослідження припускає, що він також може знизити ризик гліобластоми. В експерименті 2020 року дослідники виявили, що ніацин перепрограмує імунні клітини в мозку, підвищуючи їх здатність боротися з пухлинами.

Читайте також:  Енергетичні напої призводять до утворення тромбів протягом години після вживання

Результати припускають, що добавка може посилити імунний захист проти пухлини головного мозку. Провідний автор дослідження в. Ві Ю, професор Медичної школи Каммінга в Калгарі, охарактеризував результати як “чудові”.

Гліобластома, як відомо, стійка до лікування, і дослідники припускають, що це пов’язано з групою клітин, які характеризують захворювання, відомі як клітини, що ініціюють пухлину головного мозку, або BTIC.

BTIC дуже добре відростають, тому імунним клітинам надзвичайно важко їх знищити. В результаті імунні клітини, які проникають в пухлину, щоб боротися з нею, часто в кінцевому підсумку знищуються. Однак при лікуванні ніацином лабораторні експерименти виявили ряд поведінкових змін у BTIC.

Читайте також:  Корисний перекус, який може збільшити тривалість життя

Дослідники помітили, що клітини, взяті у пацієнтів з гліобластомою, повертаються до дії, що дозволяє їм відновити боротьбу з пухлиною.

Дослідники імплантували BTCI, отримані від пацієнтів – людей, мишам, щоб перевірити, наскільки ефективний ніацин в природних умовах. Після отримання добавки команда виявила, що зростання пухлини головного мозку було взято під контроль, а тривалість життя гризунів збільшилася.

Перед застосуванням добавок обов’язкова консультація лікаря.