Лікарі вирішили привернути увагу до зростання числа серцево-судинних захворювань. За словами медиків, уникнути їх розвитку можна, дотримуючись семи простих правил.

Зокрема, кардіологи рекомендують росіянам розлучитися зі шкідливими звичками, оскільки нікотин і алкоголь мають прямий взаємозв’язок з підвищеним ризиком інфарктів та інсультів.

Ця рекомендація актуальна і для молодих людей, адже серцевим недугам сьогодні схильні і пацієнти 30-35 років. Зловживання спиртним і сигаретами варто замінити правильним раціоном: він повинен складатися з риби, овочів, фруктів, круп, хліба з цільного зерна, а також мінімальної кількості солі.

Щоб уникати збільшення ваги, що створює навантаження на серце, лікарі закликають щодня проходити близько 10 тисяч кроків або не менше 30 хвилин робити зарядку.

Якщо ж людині протипоказані інтенсивні тренування через гіпертонії, то лікуючий лікар повинен скласти програму, що складається з плавання або спортивної ходьби. З цієї ж причини не зайвими стануть, як регулярні огляди у кардіологів, так і заняття з контролю стресу, який часто сприяє підвищеному АТ, повідомляє інтернет-видання Nation News.