Зменшити ризик розсіяного склерозу – невиліковного на сьогодні аутоімунного захворювання, що вражає спинний і головний мозок, – можна, вживаючи велику кількість риби і овочів. Цей висновок був зроблено австралійськими вченими, про це повідомив MedicalXpress.

Наукові працівники Університету Кертина проаналізували дані, які були здобуті в рамках масштабного дослідницького проекту Ausimmune Study, що тривав з 2003 по 2006 рік. Фахівцями ставилося завдання зрозуміти, як пов’язані демієлінізуючі захворювання з характерним для них руйнуванням мієлінової оболонки нейронів з факторами зовнішнього середовища. Для участі в дослідженні були запрошені 252 пацієнта, що страждали на розсіяний склероз. В контрольну групу увійшли здорових 446 осіб.

Вчених цікавили харчові звички учасників дослідження і конкретно те, яка їжа найчастіше вживалася людьми. Виявилося, що схильність до вживання страв із риби та овочів корелює з 50-відсотковим зниженням ризику розвитку розсіяного склерозу. Крім того, в раціоні людей, часто вживали рибу і овочі, було досить багато яєць.

Одним із сюрпризів даного проекту стало те, що вчені не побачили зв’язку між збільшенням ризику захворювання і частим вживанням м’яса.