Ще в Стародавньому Єгипті люди почали вживати в їжу латук. І цей продукт дійсно має безліч корисних властивостей, але деяким людям може нашкодити.

Якщо ви регулярно будете їсти латук, то поліпшите стан шкіри завдяки вітаміну А. Латук сприяє нормальному кровообігу, захищає шкіру від впливу сонячних променів.

Вживання латука може захиститись від тривоги, стресу, покращує якість сну, робить сон спокійним, пише Sabah.

Наукові дослідження показали, що екстракт із листя латуку позбавляє ракових клітин. Особливо ефективний він при раку легенів, лейкемії.

Латук допомагає привести в норму рівень холестерину, а це знижує ризик інфаркту та інсульту. Також цей продукт робить організм стійким до розвитку хвороб серця.

Оскільки латук містить багато антиоксидантів, він допомагає позбавити організм токсинів. За рахунок цього ви зможете захистити себе від проблем із жовчним міхурем.

У той же час латук може завдати шкоди здоров’ю. Наприклад, дикий латук при контакті зі шкірою викликає подразнення. Якщо ви з’їсте занадто багато латука, то у вас може з’явитися задишка. У деяких людей певні види латука здатні спричинити алергійну реакцію.

З обережністю потрібно вживати латук тим, у кого виявлено збільшення передміхурової залози.