Щоденне вживання шоколаду, ягід і чаю служить надійною профілактикою діабету і деяких інших захворювань. Вся справа в наявності флавоноїдів і антоцианінів вважають вчені з Університету Східної Англії.

В Університеті Східної Англії було проведено дослідження за участю більше двох тисяч жінок, результати якого опубліковані в Journal of Nutrition. Кожній учасниці були задані питання про її раціон, в той же час у кожної був узятий аналіз на вміст цукру в крові і рівень загального запалення організму.

«Ми вивчали вплив вживання в їжу певних груп речовин – флавоноїдів. Ми сфокусувалися на флавонах, які містяться в петрушці, тим’яну, селері, а також на антоцианінах, що містяться в ягодах, червоних гранатах, вині та інших фруктах і овочах червоного або синього кольору », – пояснює провідний автор дослідження Едін Кессіді.

В результаті за цим збором даних порівняльного аналізу було виявлено, що вживання великої кількості флавонів і антоцианінів призводить до явного поліпшення регуляції рівня цукру крові, а також до зниження запальних реакцій. Нагадаємо, що хронічне запалення тісно пов’язано з цукровим діабетом, ожирінням і захворюваннями серцево-судинної системи.

«Ми провели перше велике дослідження того, як флавони і антоціаніни впливають на ризик розвитку діабету», – впевнений Кессіді. – «Більш ранні роботи дозволили припустити, що ці біологічно активні речовини можуть діяти на рівень цукру крові, який пов’язаний з розвитком діабету другого типу. Проте до цих пір залишалося невідомим, який ефект на рівень глюкози надає регулярне вживання продуктів, багатих цими речовинами ».

З ним згоден співавтор дослідження – Тім Спектор з Королівського Коледжу Лондона. За його словами, навіть ті продукти, які багато хто звик виключати з здорового раціону харчування, такі як вино і шоколад, можуть приносити значну користь організму.
 
Таким чином, ягоди, фрукти та шоколад повертають собі репутацію дієтологічних корисних продуктів, істотно корисних в профілактиці діабету. Але в той же час експерти нагадують, що все добре в міру і навіть найкорисніші продукти принесуть лише шкоду, якщо їх переїдати.

Читайте також:  100-річна австралійка розповіла, як дожити до такого віку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЕРШІ ОЗНАКИ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ

ДІАБЕТ У ЗНАМЕНИТИХ ЛЮДЕЙ

РИБ’ЯЧИЙ ЖИР ДОПОМОЖЕ У ПРОФІЛАКТИЦІ ДІАБЕТУ