Лікарі називають рак підшлункової залози “тихим вбивцею”. Справа в тому, що його складно визначити на ранніх стадіях і люди звертаються до лікаря, коли рак вже перейшов в запущену стадію. Щоб розпізнати проблеми з підшлунковою залозою, медики рекомендують звернути увагу на наступні тривожні симптомів.

Так як підшлункова залоза розташована в черевній порожнині, то попередити про її захворювання може тупий біль в шлунку через тиск на орган. Приблизно в 70% випадків це вказує на рак підшлункової, повідомляє MSN Lifestyle. Лікарі підкреслюють, що спочатку людина може відчувати невеликий дискомфорт, який пізніше перетворюється сильну і постійний біль. Викликати підозри повинна і біль в спині. Вона виникає через тиск на нерви, що оточують залозу.

Також рак підшлункової залози може провокувати свербіж шкіри. Медики кажуть, що виною тому білірубін, який накопичується в шкірі. У місці свербіння можна помітити її пожовтіння через жовтяницю, яка йде рука об руку з раком підшлункової. Через неї ще жовтіють білки очей і темніє сеча.

На думку Харві Б. Саймон – доктора медицини, лікаря-терапевт з Бостона, Массачусетс, проблеми з підшлунковою залозою можуть викликати депресію. Якщо людина раніше ніколи не відчував занепокоєння і депресивних настроїв, то він повинен перевіритися в тому числі і на наявність у нього раку підшлункової.

Втрата ваги – ще один симптом проблем з підшлунковою, за даними клініки Мейо. Прогресуючий рак споживає багато енергії, через що людина худне і сильно втомлюється. Також пухлина може викликати відчуття ситості або утруднити прийом їжі, чинячи тиск на шлунок, провокуючи нудоту і блювоту. Крім того, пошкоджена підшлункова залоза не функціонує належним чином, щоб допомогти організму переробляти поживні речовини. Це, в свою чергу, позначається на роботі кишкового тракту. Якщо ж порушується обмін речовин, то тут цілком ймовірно стрімкий розвиток діабету.

На рак підшлункової залози вказує і тромбоз глибоких вен. Зазвичай він проявляється у вигляді почервоніння, набряку і болю в тій нозі, в якій є кров’яний згусток. Оскільки шматочок згустку крові може потрапити в легені і утруднити дихання, його потрібно негайно перевірити.