По ряду причин серце людини зношується швидше, через що вік органу виявляється вище, ніж повинен бути. При цьому зупинити процес старіння можна. Згідно з дослідженням Університету Еморі знизити ризик смерті від серцевого нападу на 50% і «омолодити» орган допоможуть прості продукти, які потрібно додати в свій раціон.

Одним з перших помічників у боротьбі за здорове серце медики називають шоколад. При цьому не має значення його форма: гарячий напій це або плитка, але обов’язково вміст не менше 70% какао. Як показують результати дев’ятирічного дослідження, опублікованого в журналі Circulation Heart Failure, у жінок, які їли одну-дві порції високоякісного шоколаду в тиждень, ризик розвитку серцевої недостатності був нижче на 32 %. При цьому у чоловіків при наявності шоколаду в раціоні знижується ризик інсульту на 17%. Дослідники пов’язують таку благотворну дію продукту з містяться в ньому поліфенолами і флаванолами, протизапальними сполуками.

Ще один знайомий всім продукт, який «омолоджує» серце, – це томат, повідомляє MSN Lifestyle. Як стверджують дослідники, помідори особливо багаті лікопіном-антиоксидантом, який знижує ризик серцево-судинних захворювань, пошкоджень шкіри і деяких видів раку. Відзначається, що вміст лікопіну в продукті збільшується після термальної обробки. Більш здоровим варіантом звичних помідорів вважаються помідори чері і виноград.

Волоські горіхи повні антиоксидантами і жирними кислотами омега-3, які значно знижують ризик серцевих захворювань. Так, вживання всього однієї жменьки в день зменшує ризик на 40%. Вчені підкреслюють, що максимум користі міститься в горіховій олії. Також покращують роботу серця мигдаль і арахіс. Причому останній рекомендується їсти з червоною шкіркою, тому що саме в ній і сконцентровані необхідні серцю корисні речовини.

Старий пророслий часник, на думку вчених, має навіть більшу антиоксидантну активність для здоров’я серця, ніж свіжий продукт. Також антиоксидантами багаті такі ягоди, як полуниця, чорниця і малина. Ці продукти допомагають захистити серце від пошкодження вільними радикалами.

Ячмінь не найпопулярніша сьогодні крупа, однак, це вона залишається однією з найбільш корисних для серця. Клітковина в зерні “допомагає витягувати і видаляти холестерин, який пов’язаний з серцевими захворюваннями”, заявила в Національний представник Академії харчування і дієтології Джессіка Крендалл з Денвера.

Ризик гіпертонії на 6% знижує щоденне вживання класичного йогурту. Також захищають серця від стрімкого старіння стручки сої-едамаме, чай ройбуш, насіння льону, солодка картопля, варений арахіс, дикий лосось, авокадо, Кале, цільнозернові продукти, камут, імбир і вівсяні пластівці.