Пляшечка з кетчупом, ймовірно, знайдеться на кожній кухні. Але чи кожен з нас знає, наскільки цей соус корисний для здоров’я?

Здорове серце

Чи знаєте ви, що помідори є багатим джерелом лікопіну? Лікопін-це антиоксидант, який надає помідорам червоний колір і може допомогти зменшити ризик захворювань серця. Лікопін зменшує пошкодження вільними радикалами і рівень “поганого” холестерину, одночасно підвищуючи рівень “хорошого” холестерину. В одному дослідженні у людей з дієтою, багатою лікопіном, ризик серцевих захворювань був на 17-26% нижче. Ще однією перевагою споживання лікопіну є зниження ризику розвитку деяких видів раку, таких як пухлини легенів і простати. Дослідження показують, що дієти з високим вмістом каротиноїдів (включаючи лікопін) призводять до зниження ризику розвитку раку легенів і простати на 32-50%.

Читайте також:  Лікар назвав 5 продуктів, яких слід уникати для покращення здоров'я кишківника

Здорове травлення

Помідори містять багато води, і цілу купу клітковини – цілих 1,5 грама. Клітковина – це чарівний вуглевод, який організм не може повністю розщепити, але він допомагає травній системі працювати в регулярному і здоровому темпі. Якщо ви схильні до запорів або шукаєте дієту з високим вмістом клітковини, щоб знизити рівень холестерину і допомогти підтримувати рівень цукру в крові, вам може допомогти томатний соус.

Джерело незамінних вітамінів

Одним з найбільш важливих переваг томатного соусу для здоров’я є те, що це відмінне джерело вітамінів С, А і К, які приносять неймовірну користь організму. Вітамін С допомагає знизити ризик хронічних захворювань, регулює високий тиск, знижує ризик серцевих захворювань, запобігає дефіциту заліза, підвищує імунітет і допомагає захистити пам’ять. Вітамін А також зміцнює імунітет, підтримуючи зір і здоров’я шкіри. А вітамін К життєво важливий для запобігання тромбом і метаболізму кісток.

Читайте також:  Лікар назвав вітамін для боротьби з в'ялістю шкіри

Здорові кістки

Помідори містять значну кількість кальцію і вітаміну К. Ми знаємо, що вітамін К важливий для метаболізму кісток. Проте, в поєднанні з кальцієм кістки будуть міцніше і стійкіше до пошкоджень. Більш того, підвищитися і рівень їх загоєння при незначних травмах.

Здоровий кишечник

Одним з найбільш дивовижних переваг томатного соусу для здоров’я є його позитивний вплив на здоров’я кишечника. Кишечник і бактерії-це дві речі, за якими останнім часом пильно стежить наука, особливо щодо того, як вони впливають на загальний стан здоров’я. Ви, можливо, чули про пробіотичні продукти, такі як йогурт, які допомагають збільшити кількість корисних бактерій у кишечнику. Наука виявила, що помідори мають пробіотичні властивості, допомагаючи поліпшити хороші кишкові бактерії. Одна з найбільш важливих бактерій називається L. reuteri, і вона допомагає кишечнику, порожнини рота і здоров’ю в цілому. При приготуванні у вигляді соусу позитивні ефекти L. reuteri посилюються.

Читайте також:  Загроза мозку: поширена звичка може бути симптомом початку деменції

Джерело: Spizzico