Хвороба Паркінсона – це стан, при якому частини мозку поступово ушкоджуються протягом багатьох років. Вам слід звернутися до лікаря загальної практики, якщо ви стурбовані тим, що у вас можуть бути ознаки хвороби Паркінсона. Вважається, що приблизно одна з 500 людей страждає на хворобу Паркінсона, при цьому чоловіки трохи частіше хворіють на хворобу Паркінсона, ніж жінки.

Parkinson’s UK каже:

«Ви можете помітити, що те, як ви пишете слова на сторінці, змінилося, наприклад, розмір літер став меншим, а слова тісняться один до одного. Зміна почерку може бути ознакою хвороби Паркінсона, яка називається мікрографією».

Тим не менш, благодійна організація каже, що це нормально, що іноді лист може змінюватися в міру того, як ви стаєте старшим, якщо у вас руки, які не гнуться, або пальці або поганий зір, передає Express.

«Почерк може змінитися з віком, особливо якщо у вас руки, що не гнуться, або пальці, через артрит або інше захворювання або якщо у вас поганий зір».

Тим не менш, дрібний, скований почерк, званий мікрографією, характерний для хвороби Паркінсона і часто є одним із ранніх симптомів.
«На додаток до того, що слова, як правило, маленькі і скупчені, розмір почерку може зменшуватись у міру того, як ви продовжуєте писати».

Мікрографія викликається тими самими процесами в головному мозку, які призводять до інших рухових симптомів хвороби.
«Крім того, ці симптоми – уповільненість рухів, тремор, ригідність – можуть утруднити письмо».

Три основні симптоми хвороби Паркінсона:

  • Мимовільне тремтіння певних частин тіла (тремор)
  • Повільний рух
  • Жорсткі та негнучкі м’язи