Усі знають, що пити багато кави шкідливо. Але про небезпеку чаю у великій кількості говорять нечасто. Що ж станеться, якщо ви переборщите з чаєм, і скільки чашок чаю на день можна пити?

Чай містить речовини таніни, які відрізняються в’язким та антибактеріальними властивостями. Але при вживанні чаю у великих кількостях ці речовини зменшують засвоюваність заліза та можуть призвести до дефіциту цього елемента. Особливо погано через таніни засвоюється залізо з рослинних джерел на зразок горіхів, бобів, шпинату, пише Interia.

До складу чаю входить кофеїн. Що довше заварюється напій, то більше в ньому кофеїну. У великих кількостях кофеїн може призвести до виникнення занепокоєння, посилення стресу, а також до дратівливості, проблем зі сном, головного болю. Це доводять наукові дослідження. Також трапляються такі побічні ефекти надмірного вживання кофеїну та чаю, як печія, запаморочення, посилення симптомів кислотного рефлюксу.

Якщо пити чаю занадто багато або натщесерце, то це призведе до деяких неприємних симптомів. Серед них – нудота, біль у шлунку.

А ще в листі чаю можуть бути токсичні елементи. Наукові дослідження підтверджують, що токсини містяться у багатьох різновидах чаю. Наприклад, під час дослідження, опублікованого в Journal of Toxicology, з’ясувалося, що у всіх 30 зразках є свинець.

Безпечною дозою чаю вважається 3-4 склянки (710-950 мл) на день. Щоправда, у деяких людей побічні ефекти можуть виникнути і при вживанні меншої кількості напою.