У Великобританії чимало лікарів досі страждають від коронавірусної інфекції, хоча у багатьох пройшло вже шість місяців після того, як вони її підхопили. Водночас жодного з них не було госпіталізовано після зараження.

Десятки медиків, постраждалих від “тривалого COVID-19”, написали про свою боротьбу з хворобою, заявивши, що відповідальні органи мають надавати більшу підтримку всім хворим. Їх зізнання опублікувало видання Daily Mail, додавши, що це викликає тривожні питання щодо довгострокових наслідків вірусу.

“Усі місяці страждали поганим здоров’ям – кар’єру припинено, суспільне життя законсервовано, а сімейне життя – це тінь того, чим воно було. Саме цей особистий досвід спонукав 39 лікарів, які постраждали від “тривалого коронавірусу”, написати спільний лист із закликом надати додаткову допомогу постраждалим від інфекції”, – йдеться в повідомленні.

Видання підкреслило, що це не ті люди, яких залишили боротися за життя на апараті штучної вентиляції легень. Адже в деяких спочатку майже не було ніяких симптомів COVID-19, і нікого з них не потрібно було госпіталізувати.

Нині ж ці медики більше страждають від симптомів пост-коронавірусу, ніж під час зараження. Більшість раніше були здоровими молодими людьми, а тепер не знають, чи одужають коли-небудь повністю.

Одні лікарі зізналися, що ледь можуть ходити – вони настільки виснажені, а їхні м’язи слабкі. Деякі втратили здатність згадати те, що з ними відбувається за день, або підтримувати бесіду. В інших розвинулася небезпечна для життя алергія або хронічне запаморочення.

Фахівці зазначають, що формального визначення тривалого коронавірусу не існує, хоча деякі визначають його як симптоми, що тривають більше трьох місяців.

“Якщо тривалий COVID-19 зачепить 10 відсотків населення, як показує одне дослідження, і ми ніколи не видужаємо – перейдемо від економічно активного стану до довгострокової бездіяльності і нездатності працювати, то навіть якщо ви видалите елемент людських страждань, це те, що політики повинні прийняти до уваги”, – написав у листі анестезіолог Джейк Суетт.

Британські медики наголосили, що будь-хто, в кого є ознаки коронавірусу, має лікуватися від інфекції, навіть якщо у нього немає позитивного результату тесту. Вони також закликали чиновників до створення універсальних клінік, де медичні працівники можуть отримати досвід лікування стійких симптомів COVID-19.