Різке осіннє похолодання може провокувати загострення ряду хвороб, попереджають лікарі. Холоди, які настали здатні привести до загострення практично всіх хронічних захворювань, повідомив лікар-терапевт Олексій Водовозов.

Водовозов розповів, що в першу чергу від дії холодного повітря страждає дихальний апарат, а у зв’язку з ним – і серцево-судинна система.

«Охолодження викликає спробу зігрітися. Люди закривають вікна, вмикають обігрівачі… брак свіжого повітря і задуха погано впливають на роботу серця», – пояснив експерт.

Крім того, холод негативно впливає на суглоби. За словами Водовозова, різке зниження температури повітря сприяє загостренню хронічних хвороб опорно-рухового апарату.

У свою чергу, доктор медичних наук Олександр Карабіненко повідомив, що найчастіше в холодну погоду загострюються простудні захворювання: всілякі ГРВІ, ангіни, хронічні недуги дихальних шляхів. Вчений порадив захищатися від переохолодження: тепло одягатися і пити корисні напої, котрі зігрівають організм.

Читайте також:  Як уповільнити старіння: їжа, від якої потрібно триматися подалі

«Можна спробувати трав’яні добавки, варення, лимон або імбир. Але важливо не забувати: імбир протипоказаний при цирозі печінки, виразковій хворобі шлунка і гастриті, а також при підвищеному артеріальному тиску, ішемічної хвороби серця, частих кровотечах», – нагадав експерт.

Джерело: МедікФорум