Дані дослідження, автори якого вивчали темпи старіння у жителів різних країн світу, були опубліковані в науковому журналі The Lancet. Вчені констатують: найповільніше старіють японці.

Отже, у представників японської нації перші ознаки старіння з’являються в середньому в 76 років. Говорячи про ознаки старіння, вчені мають на увазі симптоми тих порушень, які найчастіше асоціюються з літнім віком та впливають на якість життя, – це 13 захворювань серцево-судинної системи, хвороба Паркінсона, погіршення слуху, катаракта, хвороба Альцгеймера, а також травми від падінь.

Слідом за японцями йдуть жителі Швейцарії, Франції, Сінгапуру і Кувейту. Вчені встановили, що у них симптоми перерахованих вище хвороб старості, що свідчать про фізіологічне старіння, починають проявлятися після настання 75 років (в середньому).

Читайте також:  Артрит: названі перші симптоми і чинники ризику

Також дослідники констатували, що старіння частіше щадить жінок, ніж чоловіків: представниці прекрасної статі старіють в середньому повільніше, їх мозок довше чоловічого залишається в активній формі.

Раніше всіх ознаки старості з’являються у жителів Папуа-Нової Гвінеї-їх початок припадає на вік в 45 років. Після 50 років посилено старіють жителі Маршаллових островів, Афганістану, Вануату і Соломонових островів.

В цілому, повідомляють дослідники, починаючи з 1990 року, у всьому світі знизилася смертність від старечих хвороб. Сьогодні середній світовий вік початку інтенсивного старіння – це 65 років

Для українців середній вік наступу старості – 57 років.

Читайте також:  Кращі продукти для розуму

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News