За словами фахівців, життя в однокімнатній квартирі для пари або сім’ї – це важке і небезпечне випробування. В таких умовах частіше формуються механізми хвороб, нервових розладів і набору зайвої ваги.

Багато хто вважає, що краще мати своє житло, нехай маленьке і тісне. Фахівці кажуть, що навіть одній дорослій людині в такому житлі, де тільки одна кімната, мало місця, а для сімейного життя воно і зовсім небезпечне.

В таких умовах виникає відчуття гострої нестачі особистого простору, а розуміння того, що нікуди втекти з нього неможливо, – посилює негативні емоції. Так можуть почати розвиватися почуття безвиході, апатія, нервозність, депресія.

Читайте також:  Лікар пояснила появу сильної тяги до солодкого у вечері

Руйнівний вплив життя в тісноті відчувають на собі і діти. Вчені пояснюють: коли дитина росте без особистого простору і не відчуває себе захищеною, це позбавляє її спокою. Як наслідок, вона втрачає здатність зосереджуватися, у неї знижується успішність, не виникає нормальних відносин з однолітками.

Крім того, в малогабаритних квартирах немає наскрізної вентиляції і не вистачає повітря, а велика кількість вуглекислого газу, що скупчується погано діє на імунітет. Захворюваність в тісних оселях майже завжди дуже інтенсивна – інфекції передаються від однієї людини до іншої в 95% випадків.

“Доведено, що діти, які виросли в “однушках”, хворіють частіше і мають більш слабке здоров’я в дорослому віці”, – повідомили фахівці на порталі «Рамблер/доктор».

Читайте також:  Гарбуз є одним із найкращих продуктів для здоров'я очей

Джерело: МедікФорум