На думку вчених, ранні ознаки цукрового діабету починають проявлятися за десятки років до постановки діагнозу.

Дослідження провели вчені Брістольського університету (Великобританія), його результати представлені на конференції Європейської асоціації з вивчення діабету.

Фахівці вивчили дані більше чотирьох тисяч чоловік, що народилися на початку 1990-х років. Для визначення ступеня схильності кожного з них до діабету 2-го типу вчені проаналізували 162 ділянки геному, які пов’язані з підвищеним ризиком захворювання.

Рівні концентрації в крові більше 200 певних молекул вимірювалися чотири рази – у восьмирічному віці, потім в підлітковий період (в 16 і в 18 років), і в 25 років.

Читайте також:  Напівфабрикати можуть призвести до розвитку хронічних захворювань

З’ясувалося, що ранні ознаки діабету 2-го типу можна помітити вже у восьмирічному віці.

Так, у дітей з генетичною схильністю до хвороби виявився знижений рівень «хорошого» холестерину. У підлітковому віці у них підвищені в крові маркери хронічного запалення і деяких амінокислот.

По мірі дорослішання ці особливості стають все більш вираженими, при тому, що сам діабет поки не почався, і, власне, може взагалі не початися.

Дослідження допоможе почати втручання набагато раніше, ніж це відбувається зараз, щоб зупинити прогресування хвороби, відзначили вчені.