Печінка є одним з найважливіших органів людського організму. Проте, вживаючи в їжу занадто жирні продукти, алкоголь, викурюючи навіть кілька сигарет в день, або просто проживаючи в міському середовищі, ми піддаємо свою печінку небезпеці. Між тим, існує декілька доступних продуктів, за допомогою яких можна без особливих зусиль відновити функції печінки.

Кращі продукти для відновлення печінки
1. Гарбуз

Цей продукт корисний в будь-якому вигляді. Він чудово поєднується з м’ясними стравами (як гарнір), так і в якості десерту. Той, хто хоча б раз пробував солодкий гарбуз, напевно запам’ятає його смак надовго. Але найголовніше — гарбуз багатий одним з найбільш рідкісних вітамінів — вітаміном Т. Саме він робить позитивний вплив на печінку, очищаючи і відновлюючи її після важких навантажень.

2. Ламінарія

У народі цей продукт більше відомий як морська капуста. У ній міститься дуже велика кількість йоду, корисних солей і мінералів. Ці водорості чудово справляються з токсинами, нагромаджуваними в печінці. Ламінарія вважається природним винищувачем шкідливих речовин. І таку назву вона отримала не дарма.

3. Молочна продукція

Головне правило при вживанні молочних продуктів — вони не повинні бути занадто жирним. Молоко, сир, ряжанка або йогурт — всі вони роблять благотворний вплив на організм, в тому числі і відновлюють печінку. Проходячи через організм, продукти як би вбирають в себе всі шкідливі токсини.

4. Курага

Напевно, немає в світі людини, яка б не любила солодке. Але справа в тому, що шоколад або цукерки не зовсім позитивно впливають на наш організм, чого не скажеш про натуральні продукти. Одним з них є курага. Фахівці з США зробили досить цікавий висновок — в куразі містяться речовини, що допомагають дуже швидко і ефективно боротися з так званим шкідливим холестерином. У свою чергу, це дозволяє подолати ожиріння і очистити організм від шкідливих речовин.

5. Оливкова олія або оливки

Цей продукт допомагає боротися з дуже великою кількістю токсинів та інших шкідливих речовин. У ній міститься один з найбільш важливих для людського організму вітамінів — вітамін Е. Його позитивну дію відзначено навіть у боротьбі з радіацією.

Таким чином, вживаючи один чи кілька перерахованих продуктів, можна без зайвих коштів і зусиль очистити печінку від токсинів. При цьому зовсім не обов’язково вживати їх у чистому вигляді — досить додати в салат або інше блюдо. Навіть таким чином можна зробити свій організм більш здоровим. Будьте здорові!