Дорослі і діти проводять все більше часу в комп’ютерах, планшетах і смартфонах через роботу, навчання, спілкування і розваг. Використання екрану протягом довгого часу може згубно вплинути на здоров’я і розвиток мозку у дітей, попереджають педіатри.

Поки не існує універсальної інструкції по кількості допустимого екранного часу для дорослих, проте лікарям вдалося скласти рекомендації для дітей до п’яти років. Наприклад, до 18 місяців немовлята взагалі не повинні дивитися в екран, пише Business Insider. Виняток становлять рідкісні відеочати з членами сім’ї.

Дітям від 18 до 24 місяців дозволяється трохи користуватися гаджетами, проте слід обмежитися освітнім контентом, який дитина повинна дивитися обов’язково з батьками. Діти від двох до п’яти років можуть проводити перед екраном не більше однієї години в будні дні, відзначають лікарі, у вихідні – не більше трьох.

Читайте також:  Чи можна їсти сир, якщо у вас високий холестерин?

Щодо дозволеного екранного часу для дітей старше п’яти років у медиків немає однозначної думки. Однак всі вони згодні, що комп’ютери, планшети та інші пристрої не повинні шкодити психічному здоров’ю, заважати навчанню, спілкуванню з однолітками і сім’єю, фізичної активності і сну.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News