Травми голови можуть статися в будь-який момент, особливо у дітей. Заняття спортом, падіння, навіть удар в темряві об меблі можуть виявитися досить болючими. Зазвичай шкода здоров’ю обмежується синцями і саднами, проте іноді наслідки можуть бути більш серйозними.

Британський нейрохірург Колін Шифф розповів Netdoctor про ознаки, за якими можна розпізнати серйозні пошкодження мозку від сильного удару. Навіть при одному з цих синдромів рекомендується відразу ж звертатися до лікаря.

Лікар радить викликати “швидку”, якщо спостерігається тривала втрата свідомості, спотворення свідомості, проблеми із зором, відчуття сонливості, повторювані головні болі. Також тривогу повинні викликати зіниці різного розміру, що виникла після удару слабкість в ногах і руках, а також блювота більше двох разів.

Читайте також:  Кардіолог попередив про небезпеку м'яса

Якщо дитина вдарився головою, то лікарі радять не панікувати. “Діти часто б’ються головою, і, хоча це лякає батьків, дитина зазвичай досить швидко відновлюється після першого удару”, – заспокоює Шифф. Однак якщо після травми дитина втратила свідомість, у нього розфокусовано зір, почалися проблеми з промовою і слухом або блювота, то рекомендується негайно звернутися за медичною допомогою.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News