Гонитва за здоровим способом життя і правильним харчуванням може привести до того, що в повсякденне меню потрапляють продукти, яких насправді краще уникати. Виробники просувають їх як “здорові”, але лікарі і дієтологи рекомендують обмежити їх вживання або повністю виключити з раціону.

Хлібці з повітряного рису багатьма вважаються одним з головних продуктів «Старої школи» дієтичного харчування. Експерти Eat This, Not That! пояснюють, що насправді подібні хлібці мають дуже високий глікемічний індекс 82 з 100. Вуглеводи з них дуже швидко засвоюються, що дає тимчасовий приплив енергії, але потім швидко повертається голод. Це може призвести до переїдання і потенційно небезпечно для людей зі схильністю до діабету.

Леа Кауфман, дієтологиня з Нью-Йорка, звертає увагу на те, що готові соки набагато менш корисні в порівнянні з фруктами. “Коли ви вживаєте сік з продуктів, ви позбавляєте їх клітковини-одного з головних переваг вживання цільних фруктів і овочів. У підсумку виходить напій, що володіє такою концентрованою солодкістю, що в ньому може бути стільки ж цукру, скільки і в газованій воді”, – пояснює фахівчиня.

Гастроентеролог Ребекка Гросс вважає, що потрібно уникати будь-яких продуктів, що просуваються як “нежирні”. “Я б вважала за краще з’їсти меншу порцію їжі, природно багатої жирами або цукром, ніж вживати штучні замінники. У більшості випадків натуральна їжа смачніше, приносить більше задоволення і не викликає шлунково-кишкових розладів, які можуть бути пов’язані з надмірно переробленими продуктами», – розповіла лікарка.