Якщо в грудях виникає біль, це може говорити про неврологічні захворювання або про проблеми з серцем, включаючи дуже серйозні та небезпечні – як їх відрізнити?

Лікарі пояснили в інтерв’ю, у чому полягає відмінність болю, викликаного невралгією, та болю через серцеві патології. Кардіолог Наталія Чуїч уточнила, на які проблеми із серцем може вказувати хворобливе відчуття в ділянці грудей.

Наприклад, інфаркт міокарда, аневризм аорти, стенокардія. Або тромбоемболії легеневої артерії.

Чуїч додала, що і невралгія, і хворе серце можуть заявляти про себе схожими симптомами – це біль у грудині зліва, їх віддача в руку чи шию, лопатку. Чим вони відрізняються?

«При серцевому нападі болю немає чіткої локалізації. При невралгіях зазвичай можна знайти чітку точку, в якій неприємні відчуття максимально сильні», – поділилася кардіолог.

Наталія Чуїч додала, що невралгічний напад є тривалішим за часом, і його біль постійний за своїм характером, тоді як при поразці серця вона «накатує хвилями». Крім того, для серцевого болю характерні давлячі, стискаючі, пекучі відчуття за грудиною, а невралгія відрізняється ниючими, тягнуть і монотонними.

Інший фахівець, невролог Микола Вотчицев повідомив, що біль, що відчувається у грудній клітці, є поширеним симптомом, причиною якого можуть бути різні патології та порушення. Відразу сказати, чому болить у грудях, дуже важко: досвідчений лікар врахує всі стани, що супроводжують її, перш ніж поставить діагноз.

«Завантаженим болем можуть виявлятися виразка шлунка, пневмонія, панкреатит і навіть спазм сходових м’язів, що раптово відкрилася, який за рахунок здавлення нервових стовбурів нерідко викликає такий самий біль у руці, як при інфаркті», – сказав невролог.

Вотчицев підкреслив, що з болем зліва, осторонь серця слід звертатися до лікарів, не роблячи самостійних спроб знеболювання.