Оцінка цих маркерів може бути корисним керівництвом у клінічній допомозі та допомогти покращити передбачуваність довголіття у людей похилого віку.

Вчені твердо встановили, що наші гени володіють багатьма секретами довгого та здорового життя. Але успіхи у науці про старіння також частково пов’язані з аналітичними інструментами, які визначають потенційні цілі для терапії. Нова модель надала цінну інформацію, яка може значно покращити ці показники у найближчі роки.

Нова модель оцінює тривалість життя, менше звертаючи увагу на маркери класичних захворювань, таких як хвороби серця та діабет, і фокусується на таких факторах, як здатність ходити в продуктовий магазин або чи курив людина час від часу у своєму житті.

Нове дослідження було розроблено для визначення найближчих причин довголіття — факторів, які віщують, чи хтось проживе ще два роки або ще 10 років. При правильному застосуванні ці заходи можуть допомогти визначити переваги та недоліки скринінгових тестів та лікування людей похилого віку.

За результатами аналізу провідним чинником, що з довголіттям, були фізичні функції. У широкому значенні це визначалося як здатність ходити за продуктами або виконувати інші роботи з прибирання будинку.

Дивно, але дослідження також показало, що наявність інших ускладнень зі здоров’ям та серцевих захворювань були основними предикторами довголіття.

Було встановлено, що для людей похилого віку, які живуть на два роки довше часу забору крові, провідним фактором, пов’язаним з довголіттям, була наявність надлишку холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ЛПЗЩ).

Через п’ять років після забору крові молодший вік та когнітивні функції були предикторами довголіття. Серед найтриваліших тих, хто прожив 10 років, найкращим предиктором була історія куріння людини, причому найкраще впоралися некурці.