Раціон, насичений цими чотирма продуктами, сприяє зменшенню симптомів дефіциту вітаміну D і допомагає підтримувати стан організму у відмінній формі.

Дефіцит вітаміну D може мати руйнівні наслідки для організму, попереджають фахівці. Він допомагає людині засвоювати кальцій і фосфор з їжі і використовувати ці мінерали для підтримки міцності кісток, зубів і м’язів. Крім цього вітамін D відіграє важливу роль в активному функціонуванні імунної системи організму, необхідний для здорового стану серця.

“Багато людей страждають дефіцитом вітаміну D в холодні зимові місяці, але, включивши в раціон чотири види продуктів харчування, ви зможете уникнути багатьох неприємних проявів його нестачі, включаючи сильну втому, болі в кістках і депресію”, – наводиться експертна думка у виданні Express.

Для зменшення дефіциту вітаміну D взимку експерти рекомендують налягати на наступні продукти.

Молоко і йогурт. Вітамін D відноситься до жиророзчинних, і дослідження показали, що він краще засвоюється при вживанні зі здоровими жирами (в тому числі містяться в молочних продуктах). Медики радять пити молоко, збагачене вітаміном D – його споживання може забезпечувати до 20 відсотків добової потреби організму в цьому вітаміні.

Оселедець, тунець, лосось і скумбрія. Жирна риба є одним з найкращих природних джерел важливого вітаміну. За даними Національного інституту здоров’я (NIH), 100 грамів консервованого тунця (у власному соку) містять 154 МО вітаміну D.

Гриби. Подібно людському організму вони самостійно виробляють вітамін D при впливі сонячного світла.

“Гриби продовжують виробляти вітамін D навіть після того, як їх збирають. Після покупки викладіть їх в такому місці, куди падає сонячне світло-це допоможе збагатити гриби вітаміном в домашніх умовах”, – поділилися порадою фахівці.

Яйця. Медики нагадують, що вітамін D сконцентрований в жовтках. Один великий яєчний жовток містить приблизно 41 МО або 10 відсотків денної норми цієї поживної речовини.

“Дорослим і дітям старше одного року необхідно 10 мкг (мікрограм) вітаміну D щодня”, – нагадує Express.